Yurtdışına Çıkışlarda PCR Testi Yapacak Kurumlar

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün yurtdışına çıkış yapacak misafirlerimiz veya turistlerimiz için PCR Testi yapacak kurumlar hakkında yayınlamış olduğu bildirim ve kurumlar listesini bilgilerinize sunarız.

 

Yurtdışına çıkacak misafirlerimiz veya turistlerimiz, (Vatandaş yabancı ayrımı olmaksızın), yurtdışına çıkışlarını belgeleyen (bilet, davetiye, öğrenim belgesi, dilekçe gibi.) belgeler ile birlikte tabloda yer alan sağlık tesislerine başvuru yapılacaktır.

Başvuru esnasında ilgili merkeze toplam 250 TL tetkik bedeli ödeyerek test yaptırabilecektir.  Kamuya ait laboratuvarlar Bakanlığın uygun gördüğü şekilde Kamu Hastane hesabına yatırılan dekont ile özel ve üniversite laboratuvarları ise kendi hesabına yatırılan ücret dekontu ile işlem başlatacaklardır.

Yurtdışına çıkacak misafirlerimiz veya turistlerimiz, İlgili kurumlara başvurması durumunda tetkik bedeli haricinde herhangi bir ücret ödemesi yapmayacaklardır. Aksi durumlar için il sağlık müdürlüğümüze ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı test kabulünü her kurum kendi imkanları doğrultusunda yapacak olup Laboratuvarı olmayan kurumlar yurtdışı PCR testi kabulü yapmayacaktır.