10 Kasım 2020 banner 1 tasarım

Genel Müdürümüz Hüseyin SAĞLAM’ın 10 Kasım Mesajı…

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum.

Aziz milletimizin tüm fertleriyle, topyekûn bir mücadele verdiği Kurtuluş Şavaşı’nı zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizden aldığı güçle büyük başarılara imza atmış, dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Bu büyük başarıları ve milletimize çizdiği çağdaş uygarlık yolu ile sonsuza dek hatırlanacaktır.

Milletimiz; şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla savunulan bu vatan ve bayrağı sonsuza kadar korumaya kararlıdır.

Geleceğe, her zamankinden daha büyük ümitle, daha büyük kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyor ve onu yaşatmanın milletçe hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile; vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.

Saygılarımla,

Hüseyin SAĞLAM
HEAŞ Genel Müdürü