HEAŞ_itfaiye_araç_alımı_banner

HEAŞ İTFAİYE ARACI TESLİM TÖRENİ

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın Yeni Koruyucuları!

Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş. tarafından; Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi, HEAŞ’ın (Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş.) Kurtarma ve Yangınla Mücadele Biriminde kullanılmak üzere üretilen 3 adet havalimanı itfaiye aracının teslimatı 28 Eylül 202 günü Volkan İtfaiye’nin İzmir Torbalı’da bulunan üretim tesisinde gerçekleşti.

Volkan marka Lynx üst yapılı 3 adet 6x6 havalimanı itfaiye aracının teslimat törenine; HEAŞ Genel Müdürü Hüseyin Sağlam, Grup Başkanı Ramazan Örkan, İşletme Müdürü Günay Bingöl, Kurtarma ve Yangınla Mücadele Şefi Abdülkadir Günay ile Volkan İtfaiye Araçları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim, Genel Müdürü Yaşar Tecim, Satış Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Göksel ve Satış Müdürü Şahin Karaduman katılım sağladılar. Teslimat töreninin ardından; araçlar, yeni görev yerleri olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğru yola çıktı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan HEAŞ Genel Müdürü Hüseyin SAĞLAM;

Öncelikle malumunuz ülkemizde her yıl 25 Eylül -1 Ekim haftası İtfaiyecilik Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile gerek ülkemizde milletimizin can ve mal güvenliği için büyük bir özveriyle görev yapan bütün itfaiye mensubu arkadaşlarımızın, gerekse havalimanlarımızda görev yapan itfaiye /yangınla mücadele çalışanlarımızın ve bugün teslim alacağımız araçların üretiminde emeği geçen arkadaşlarımızın İtfaiyecilik Haftasını en kalbi duygularımla kutluyorum. Bu teslim töreninin böyle anlamlı bir haftaya gelmesi gerçekten çok güzel bir tevafuk oldu. Ve Sabiha Gökçen Havalimanımızın mevcut itfaiye aracı filosunu ülkemizin bu konuda kendini dünya pazarına kabul ettirmiş, yerli ve milli üretici firmalarından Volkan İtfaiye A.Ş’ den temin etmiş olmamız bizim için ayrı bir memnuniyet kaynağı olmuştur. Bu vesile ile yıllarını bu konuda ülkesine hizmete adamış Sn. İsa Tecim Bey’i de özellikle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Böylece, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanımızdaki mevcut filomuza 3 adet daha modern itfaiye aracı alarak, itfaiye araç sayımızı 13’ e çıkarmış bulunuyoruz. Tabii burada şunu ilave etmek isterim; Allah muhtaç eylemesin ama inşaallah bu araçlarımızı sadece havalimanımıza yeni sefer başlatan uçakları su takı ile karşılamalarda ve yine sadece tatbikatlarda kullanırız. Gerçek yangın olayları yaşamayız. Ama 7/24 böyle bir olayla karşılaşacak gibi hazır oluruz. Araçlarımızın havalimanımız için hayırlı olmasını temenni eder, tüm havacılık camiasına emniyetli ve bol kazançlı uçuşlar dilerim.

Volkan İmzalı 3 Adet Havalimanı İtfaiye Aracı HEAŞ’a Teslim Edildi…

1974 yılından bu yana yangın pompaları ve itfaiye araçları konusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sektörde güvenilir ve öncü bir üretici statüsünde olan Volkan İtfaiye marka kimliği ile dünyanın en büyük 4 itfaiye aracı üreticisi arasında yer almaktadır. Volkan İtfaiye’den satın alınan ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda görev yapacak olan 6x6 şasili ve Lynx üst yapılı havalimanı itfaiye araçları havalimanında çıkabilecek olası yangınlara karşı hızlı ve etkili müdahale edebilecek tarzda tasarım ve teknik donanıma sahiptir. Toprak saha ve arazi tipine uygun üretilen araçlar, yüksek motor gücüne ve torka sahiptir. Lynx 6x6 havalimanı itfaiye araçları 6 itfaiye personeli kapasitelidir. 10.000 Lt su, 1.000 Lt köpük ve 250 Kg Kuru Kimyevi Toz(KKT) tankı bulunan araçlar dakikada 8.000 Lt. su-köpük işleme kapasitesine sahiptir.

Ömrünü alevlere adamış bir insan olarak tanınan Volkan İtfaiye A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsa Tecim; bu ürünleri hizmete sunmanın haklı gururunu yaşadığını dile getirmektedir. 1974 yılından beri geliştirdikleri teknoloji ve edindikleri deneyim ile dünyanın sayılı firmaları arasında bulunmalarının tesadüf olmadığını, bitmek bilmeyen geliştirme arzusu ile hareket ettiklerini, 2015 yılında tescil ettirdikleri Volkan Ar-Ge Merkezi ile artık oyunu değiştirecek teknolojileri yakaladıklarını söylemektedir. Araçlarımızın uzun yıllar boyunca Sabiha Gökçen Havalimanı’nda başarılı görevleri yerine getirmesini umuyor, hayırlı kullanımlar diliyoruz.