VatanJet Banner 4

HEAŞ, HAVA TAKSİ İŞLETMECİLİĞİNE BAŞLIYOR

Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. (HEAŞ) olarak 20. yılımızda faaliyet alanımızı genişleterek, sivil havacılık sektörünün önemli bir kolu olan iş jeti / hava taksi işletmeciliği faaliyetine başlama kararı aldık.

20 yılı aşkın havacılık tecrübesi ve beraberinde daha da güçlü bir gelecek vizyonu doğrultusunda ilk uçak alımını geçtiğimiz ay gerçekleştirerek Gulfstream G450 model iş jetini envanterimize dahil ettik ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nezdinde TC-VTN uçağının tescil işlemlerini tamamladık.

2011 yılında üretilip, 2012 yılında uçuşlarına başlayan Gulfstream G450 (MSN 4239) VATAN isimli iş jetinin azami menzili 8056 km olup saatte 935 km hıza ulaşabilmektedir. 14 kişilik yolcu kapasitesi bulunan EASA Sertifikasyonlu uçak bugüne dek 1828 uçuş saati süresiyle yalnızca “VIP” uçuşlarda kullanıldı.

Ülkemizde iş jeti ve hava taksi sektörünün gelişmesine kaliteli ve konforlu özel uçuş hizmeti sunarak katkı vermek amacıyla yola çıkan HEAŞ, bu faaliyetini VATANJET markası adı altında sürdürmeye karar verdi. Ayrıca, ilerleyen dönemde bu yeni faaliyetlerini büyütmeyi ve filosuna yeni uçakları katmayı da hedeflemektedir. Bu nedenle şirket yönetiminde de reorganizasyona gidilerek bu faaliyetlerin Genel Müdüre doğrudan bağlı olarak İş Jeti/Hava Taksi İşletme Direktörlüğü bünyesinde yürütülmesi kararlaştırıldı.

“Bizi biz yapan hep daha ilerisini hedeflememiz” sloganıyla büyüme faaliyetlerine devam eden HEAŞ; bu yolda da dünya standartlarına uygun, sektörün önde gelen ve tercih edilen hava taksi şirketlerinden biri olmak için çalışmaya devam edecektir. Ülkemiz ve şirketimiz için hayırlı olsun.