dhl-protokol-banner

HEAŞ ile DHL Ön Protokol İmzaladı

HEAŞ ile DHL Worldwide Express Taşımacılık A.Ş.arasında, önümüzdeki yıl hizmete açılması planlanan II.Pist ve ve ekleri projesi kapsamında 25.000 m2 toplam alan içerisinde yaklaşık 8 bin 660 m2 bina oturum alanına sahip, kargo hizmetlerinin yürütülmesi adına kiralama ve inşaat yatırımı gerçekleştirilmesi hususunda bir ön protokol imzalanmıştır.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan HEAŞ Genel Müdürü Hüseyin SAĞLAM, “İmzalanan bu protokolle havalimanımızı, II.Pistin tamamlanma sürecini müteakip sadece havayolları ve yolcular için değil kargo ve lojistik firmaları için de global bir merkez yapma hedefimizde güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz. Bu hedef doğrultusunda dünyanın en önemli lojistik firmalarından biri olan DHL ile yaklaşık 25.000 m2 lik bir alanda kurulması planlanan kargo alanının hayata geçirilmesi için ilk adımı atmış bulunduk. Ülkemizin ikinci büyük havalimanı olarak Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın konumunun getirdiği avantajların, DHL’in kargo hizmetlerinin yürütülmesinde büyük kolaylıklar sağlayacağına inanıyoruz. Bu doğrultudaki işbirliğimizin uzun soluklu olmasını temenni eder; DHL Express’in,Türkiye’ye olan güveni ve havalimanımızın sürdürülebilir büyüme potansiyeline olan inanç ve destekleri için teşekkür ederiz.” dedi.

DHL Express Türkiye’nin Operasyon Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tonguç da konuyla ilgili bir açıklama yaparak imzalanan protokolün önemine dikkat çekti. Tonguç, “Yaptığımız bu yatırımı iki farklı perspektifte değerlendiriyoruz. Öncelikle bu yatırımı yaparak Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren firmaları İstanbul’un her iki yakasındaki havalimanlarında bulunan tesislerimizle dünyaya en yeni ve çevreci teknolojilerle, en hızlı şekilde bağlayacağız. Bu yatırım ile İstanbul’un Anadolu yakasına ve Anadolu’daki hizmet noktalarımızda sunduğumuz hizmetler çok daha verimli olacak. DHL Express Türkiye olarak çalışanlarımıza, operasyonlarımıza ve tesislerimize yatırım yaparak gerek ülke ekonomisine gerekse sektörümüze hareket kazandırmaya yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. HEAŞ ile yaptığımız bu anlaşmanın sözümüzün bir yansıması olarak değerlendirilmesini dileriz” dedi.